POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Po dorëzohej një shumë e madhe parash, persona të armatosur grabisin bankën në Prishtinë

Foto ilustruese

PRISHTINË - Një grabitje e armatosur ka ndodhur në një filial të një banke private në Prishtinë. Lajmi është konfirmuar nga Zyra për Informim e Policisë së Kosovës. Sipas njoftimit, grabitja ka ndodhur rreth orës 20:00 në rrugën "Bill Klinton", teksa punëtorët e kompanisë kanë qenë duke depozituar paratë.

Mësohet se grabitësit kanë pasur informacion për dorëzimin e një shume parash dhe kanë gjuajtur pikërisht këtë moment ku nën kërcënimin e armëve të zjarrit kanë arritur të grabitin paratë dhe të largohen menjëherë. Policia kanë njoftuar se kanë filluar hetimet për rastin, ndërsa nuk bëhen të ditura informacione të tjera. 


l.q./Shqiptarja.com
Komento