Po e merrte rrjedha, drejtori i qarkut Fier bashkë me policët hidhen në lumë dhe shpëtojnë gruan

FIER-Policia në bashkëpunim me qytetarët kanë shpëtuar një grua të cilën po e merrte rrjedha e lumit. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme rreth orës 16:15, në vendin e quajtur "Çeligrad". Dy punonjës policie konstatuan se në ujërat e lumit Seman, ishte duke u mbytur Mimoza Tahaj 51-vjeçe, banuese në Fier.

Menjëherë punonjësit e policisë shkuan në ndihmë të saj dhe në bashkëpunim me qytetarët bënë të mundur shpëtimin. Gazetari i Report Tv në Fier, Kristaq Thano raporton se për të shpëtuar jetën e gruas janë hedhur në lumë dy drejtuesit e policisë se qarkut të Fierit, drejtori Albert Nushi dhe n/drejtori i policisë si dhe dy policë, të cilët kanë bërë të mundur nxjerrjen e 51-vjeçares nga lumi.

Mimoza Tahaj, pasi u nxor nga policët u dërgua me ambulancë në spitalin rajonal Fier dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet t'i përgjigjen shqiptarët thirrjes së Ilir Metës për protestë më 2 mars?

Komento

Komente

 • Fredi: 12/12/2018 11:23

  Bravo, akt dhe vlerë e lartë njerëzore dhe trimërie!

  Përgjigju
 • Marseli Vl: 12/12/2018 11:11

  Akt i lart qytetarie qe nuk e ben kushdo.rrespekt per policin e shtetit

  Përgjigju
 • arbeni: 12/12/2018 09:21

  Te lumte dr Nushi

  Përgjigju
 • Santa Quaranta: 12/12/2018 08:47

  Pse permendni vetem emrin e drejtorit??! Andon Marko quhet zevendesdrejtori kurse policet nuk i kane nxjerre fare ne foto....

  Përgjigju
 • Naim: 12/12/2018 02:04

  Respekte per Keta dy police qe shpetune jeten e nje nene

  Përgjigju
 • Emigranti: 12/12/2018 01:05

  Bravo ju qofte

  Përgjigju
 • Ela: 11/12/2018 23:42

  Faleminderit per kete lajm te mrekullueshem . Respekte pa fund per keta njerez me zemer te Madhe Qe shpetuan nje jete . Zoti ju bekofte ju dhe familjet tuaj .

  Përgjigju
 • Aldo: 11/12/2018 21:21

  Respekte per keta 2 police te cilet i shpetuan jeten kesaj gruaje. Respekt per Z.Nushi, besoj se e gjithe familja e kesaj gruaje, do ta dije per gjithe per shume faleminderit.

  Përgjigju
 • Xha Spiro: 11/12/2018 20:42

  Respekt dhe admirim per Policine e Shtetit. Kjo eshte Policia qe duam. Nderimet e mia Z. Nushi, ju Z. Zv.Drejtor si dhe ju dy zoterinj police qe me aktin tuaj guximtar shpetuat jeten e kesaj nene. Ju falenderoj me mirenjohje.

  Përgjigju