Po ruanin kanabisin me kallashnikov e granata, arrestohen dy shqiptarët e arratisur nga burgu grek

GREQI- Pas 5 ditësh arrati janë kapur nga policia greke dy shqiptarët të cilët u arratisën nga një burg  Bujqësor në Kasandra të Kalidhikis. 

Sipas policisë greke dy shqiptarët identiteti i të cilëve nuk është bërë i ditur, ishin arratisur rreth 550 km larg nga burgu ku ishin arratisur dhe janë gjetur në një zonë pyjore të Efpaliou Fokis ku po ruanin një arë më kanabis.

Gjatë momentit që i ka arrestuar policia, dy shqiptarët kanë qenë të armatosur me kallashnikov dhe me granata dore.

E.L./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tërmeti i 26 Nëntorit, a keni besim se përgjegjësit do të ndëshkohen?

Komento