Po udhëtonte me makinën plot me emigrantë drejt Kosovës, arrestohet 19-vjeçari në Autostradën Kalimash-Morinë

Foto ilustruese

KUKËS-Në pranga ka rënë 19-vjeçari K.S, pasi është kapur teksa po transportonte emigrantë të pagjashëm drejt Kosovës, kundrejt pagesës.

I riu i cili po udhëtonte me automjetin e tij tip “Hyundai”, u evidentua dhe arrestuar nga policia në Autostradën Kalimash-Morinë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve".

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

SHBA do të shtyjë Gjermaninë që të ndalojë Nord Stream 2 nëse Rusia sulmon Ukrainën