Polemikat/ Këngëtari grek Notis Sfakianakis mbush Pallatin e Kongreseve, shiten të gjitha biletat

TIRANE-Pavarësisht polemikave, pjesëmarrja në koncertin e këngëtarit grek Notis Sfakianakis që u zhvillua mbrëmjen e sotme në Pallatin e Kongreseve ishte e madhe.  Ardhja e tij në Shqipëri shkaktoi jo pak polemika por ato mbetën vetëm në rrjetet sociale, teksa sot në Tiranë nuk u shënua asnjë reagim apo protestë kundër këngëtarit grek.

Ditët e fundit disa artistë të njohur shqiptarë, por jo vetëm, bënë thirrje për ta bojkotuar këngëtarin grek. Report Tv sjell pamje jashtë pallatit të Kongreseve, ku tregohet se pjesëmarrja e adhuruesve të muzikës dhe këngëtarit grek është e madhe. Burime pranë këtij eventi bëjnë me dije se janë shitur të gjitha biletat ndonëse çmimi i tyre varionte nga 10 mijë deri në 15 mijë lekë. 

Notis Sfakianakis njihet në Greqi si mbështetës i Agimit të Artë. Ai pak kohë më parë bëri disa deklarata kundër shqiptarëve duke i cilësuar ndër të tjera edhe si racë inferiore, por një ditë para koncertit e mohoi duke fajësuar median, që sipas tij kishte manipuluar deklaratën.

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Kush mendoni se duhet ta drejtojë Partinë Demokratike pas 13 qershorit?

Komento

Komente

 • Kafsha: 25/05/2018 14:11

  Shqiperia ka vertet shkolla perendimore në muzikë me ata pak artistë por masat, populli ne pergjithesi ka vesh muzikor oriental.

  Përgjigju
 • Maks: 25/05/2018 12:33

  O patriota FB shkoni protestoni qe ai greku te mos vinte te jepte koncert mos rrini ne shtepi po dilni dhe prishjani koncertin duke kenduar o sa mir me qen shqiptar ohej

  Përgjigju
 • Sulo: 25/05/2018 09:36

  Popull laskar. Ky plehre vetem m... nxjerr nga goja kur flet per vendin tone dhe ja kunderpergjigja e laskarave qe shkojne dhe e degjojne. Tani beni shqiponjen e uluni 90 grad tju shaloje mir ky gabeli. Ptuu. njeres pa shtylle kurrizore e dinjitet

  Përgjigju
 • Jeti: 25/05/2018 08:09

  Ai ne greqi kendon nëpër "skiladika" qe dotë thote muzik për qentë, muzik hamm hamm.Dhe qente kane vajtur për ta dëgjuar.

  Përgjigju
 • Ushtaraku: 25/05/2018 08:04

  Populli Shqiptar i Shqiperise ska aspak nje ndjenje Shqiptare me vjen Cudi cka mendojne keta njerze

  Përgjigju
 • Ana: 25/05/2018 05:57

  Shqiptar hesapi

  Përgjigju
  • Ehuuuu: 25/05/2018 08:49

   Aq mire e ke then sa asnje gje si hiqet. Ja prite ne ditet ne vijim te dali me ndonje koment anti shqiptar

 • Anton: 25/05/2018 05:24

  Shqiponjen dhe yllin me hene

  Përgjigju
  • Kafsha: 25/05/2018 10:46

   Bajgë!

 • Albania: 24/05/2018 22:56

  Mos harroni te beni shqiponjen kur te dilni nga koncerti.........

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Basha, mes përrallës dhe historisë?!