Policia po i ndiqte në det, por përplaset me gomonen e tyre...trafikantët bëjnë gjestin që askush s'e priste (VIDEO)

Një histori e pazakontë raportohet të ketë ndodhur pranë brigjeve të Malagës.

Tre efektivë të policisë për pak sa nuk humbën jetën pasi gomonia e tyre u përplas me atë të trafikantëve që po ndiqnin gjatë një operacioni.

Pas përplasjes së gomoneve, efektivët përfunduan në det, por ndryshe nga sa mund të pritej, nuk e shfrytëzuan që të largoheshin, por ua shpëtuan jetën. Pak minuta pasi ndihmuan efektivët e Rojes Civile, ata të katërt u vunë në pranga ndërsa iu sekuestruan tre ton kanabis në formë çokollate

Operacioni po ndiqej nga ajri edhe nga një helikopter ndërsa videoja u shpërnda më pas nga vetë autoritetet spanjolle. Identiteti i katër të arrestuarve nuk është bërë publik, dihet vetëm që lënda vinte nga Maroku.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  S'ka marrëveshje për reformën, a duhet të ketë qeveri tranzitore përpara zgjedhjeve parlamentare?

Komento

Komente

 • Zosi: 08/10/2019 18:00

  Sa gazetar mashtrues je. Pse se jep lajmin e plote. Pse nuk thua qe ishin pikerisht policet e helikopterit qe detyruan me ane te armeve trafikantet te nxirnin nga uji policet e rene ne det. Pasi dhe gomonia e trafikanteve pati demtime e smund te leviste shpejt

  Përgjigju
  • Ehhh: 08/10/2019 19:07

   Po si cdo gje ne shqiperi i jepet rendesi trafikanteve×

Lajmi i fundit

John

Pandemia COVID-19, Sejko: Do të sjell rritje të papunësisë dhe përkeqësimin e situatës financiare të biznesit