Policia shpëton një gjerman dhe një brazilian në Himarë, kishin dalë në det me kanoe (VIDEO)

HIMARË-Policia Kufitare ka shpëtuar dy shtetas të huaj në zonën e plazhit të livadhit në Himarë. Shtetasit rreth 30 vjeç kanë qenë me kanoe , ndërkohë që deti me dallgë ka bërë që dy të huajt të rrezikoheshin seriozisht.

Është njoftuar policia kufitare e Vlorës e cila ka shkuar në ndihmën të tyrë duke i shpëtuar dhe i ka nxjerrë në breg shëndosh e mirë.

Të huajt ishin të kombësisë gjermane dhe asaj braziliane.

K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të jetë Berisha pjesë e grupit parlamentar të PD në Kuvend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Certifikatë vaksinimi dhe test negativ për të hyrë në restorant, Mali i Zi miraton masa të reja anti-COVID