Pranga hajdutit në Durrës, për tre muaj vodhi 21 biçikleta

Foto ilustruese

Policia e Durrësit ka vënë në pranga një 31-vjeçar, i cili në harkun kohor të tre muajve ka vjedhur 21 biçikleta. Në kuadër të operacionit të koduar "Çiklisti", u arrestua shtetasi me iniciale M.M., banues në Durrës, i dënuar më parë për vjedhje.

Ai u arrestua një ditë më parë, pasi në lagjen nr. 1, Durrës, ka vjedhur biçikletën e shtetasit B. D. dhe pas  ndjekjes nga shërbimet e Policisë, u kap në flagrancë në lagjen nr. 17, Durrës.

Policia ka dokumentuar vjedhjet që 31 vjeçari ka bërë që nga muaji shkurt deri në qershor. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

m.x./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket i drejtë vendimi për hapjen e listave dhe ndalimin e koalicioneve parazgjedhore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Covid, regjistrohen 4 viktima dhe 135 raste të reja infeksioni në Maqedoninë e Veriut