Prej 10 ditësh i intubuar te 'Shefqet Ndroqi', ndërron jetë nga Covid mjeku lushnjar

Spitali Shefqet Ndroqi

Mjeku Muharrem Xhepexhiu nga Lushnja ka ndërruar jetë nga Covid në moshën 64 vjeçare.

Ai ishte i shtruar tek spitali 'Shefqet Ndroqi' dhe  prej 10 disa ditësh ishte në reanimacion e i intubuar.

Fatkeqësisht mjeku 64 vjeçar nuk ka mundur të dalë nga gjendja e rëndë nw tw cilwn ndodhej dhe e ka humbur betejën me virusin sot. 

64 vjeçari punonte si mjek në zonat rurale te Bashkisë së Lushnjes.

 


Lajmi kryesor:

7 viktima e 284 raste me COVID! Humbin jetën prifti, 2 mjekë dhe specialistja e Shëndetit Publik


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve në shtet do të sjellë të shërbimit dhe sigurisë?×

Lajmi i fundit

John

Kryeministri, fjalë përmbyllëse në Ministerialin e OSBE/ Rama: Shqipëria si kryesuese, edhe pse pa eksperiencë në këto nivele të diplomacisë botërore ia doli me sukses