Prej më shumë se 1 muaji jashtë fushave, mësohet data për rikthimin e Berat Gjimshitit

Prej më shumë se 1 muaji jashtë fushave, mësohet data për rikthimin e Berat Gjimshitit

Mbrojtësi i kombëtares Berat Gjimshiti

Rikuperimi i Berat Gjimshitit po ecën me ritme të mira. Mediat në Itali shkrujanë si futbollisti shqiptar i cili luan me Atalantën mund të rikthehet për një muaj në fushat e gjelbra.  

29-vjeçari më 21 gusht, u dëmtua në ndeshjen kundër Milanit e përfunduar me shifrat 1-1. Deri në ato momente ishte një lojtar thelbësor i Atalantës për meritë të tij, pasi nuk mungonte në asnjë ndeshje, duke u bërë i pakalueshëm. 

Gjimshiti ishte një mungesë e rëndësishme për Shqipërinë në Ligën e Kombeve dhe me shumë mundësi ai do të humbasë edhe miqësoren ndaj Arabisë Sauditë më 26 tetor, ndërkohë pritet që të jetë i gatshëm për miqësoren tjetër me Italinë më 16 nëntor.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë