Presidentja e KE mbërrin në shkollën në Qerek të Krujës: Ndërtimi i saj është simbol i miqësisë mes BE dhe Shqipërisë

 

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka mbërritur në Krujë, ku është bërë edhe  përurimi i një shkolle filloreje në Qerek, e rindërtuar me financime nga BE. Von der Leyen u fut nëpër klasa  foli edhe me nxënësit aty, ndërsa e cilësoi ndërtimin e saj si  simbol i miqësisë mes BE dhe Shqipërisë si dhe i së ardhmes.

“Mirëmëngjesi të gjithëve. Doja të shikoja shkollën, por edhe kopshtin. Qenka e mrekullueshme të shohësh se çfarë është ndërtuar deri më tani. Mendoj që ky është një simbol i mirë i kësaj miqësie që ne kemi, mes BE dhe Shqipërisë, por do të jetë dhe simbol i të ardhmes”, tha Von der Leyen.


Lajmi kryesor:

Von der Leyen në Tiranë: Brenda vitit të mbahet konferenca e parë ndërqeveritare BE-Shqipëri, ia kemi borxh rinisë shqiptare! Rama: BE është lodhshme, por duhet durim


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

Nuk ka më 'pajtim' në kampin opozitar/ Vangjel Dule për humbjen më 25 prill: Dështim historik i 30 viteve, Basha nuk na takoi asnjë herë