Prishja e Teatrit Kombëtar/ Avokati i Popullit, 10 rekomandime për Ministrinë e Brendshme, policinë dhe prokurorinë

Shembja e godinës së Teatrit Kombëtar

Sjellja e policisë gjatë aksionit për prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar më 17 maj të këtij viti ka qenë subjekt i një raporti të gjatë të institucionit të Avokatit të Popullit.

Avokati i Popullit i ka parashtruar 10 rekomandime institucioneve ligjzbatuese më të rëndësishme në vend për të marrë masa, ndaj atyre që sipas këtij institucioni kanë kryer një seri shkeljesh individuale apo të organizuara.

Në raportin e gjatë, Avokati i Popullit prek edhe çështje të tilla si ora e prishjes së godinës apo edhe mbajtja e maskave kundër COVID-19 nga ana e policisë.

( Kliko këtu ) Dokumenti me rekomandimet e plota

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento

Komente

  • MA RRUI: 19/11/2020 12:21

    PROSTIZUTA E ASHUQUAJTUR AVOKATE E POPULLIT ËSHTË NJË HSJDUTE E NJË FUNDËRRIN QË BASHK ME KRIMINELIN SHAL NGJIT LYLIN HAJDUT BËN PALLATIN NË BRËNDA NË DET. E KJO PROSTITUT NA QËNDRON AVOKATE SHTETI E MJERA SHQIPËRI ME MONSTRA TË ZILLA.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

I vodhi 60 mijë lekë pacientit që ndërroi jetë nga COVID, në pranga infermierja e Spitalit Infektiv