Prodhim, shitje dhe shpërndarje droge, kërkoheshin nga Sllovakia dhe Kosova, kapen 2 persona, njëri në Tiranë, tjetri në Lushnjë (VIDEO)

Fast Albania dhe Interpol Tirana kanë  arrestuar  me qëllim ekstradimin drejt Sllovakisë dhe Kosovës, 2 persona të kërkuar për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

Gjatë 12 orëve të fundit u zhvillua një tjetër operacion policor i koduar “Double”, ku si rezultat u bë  e mundur arrestimi i 46-vjeçarit me inicialet  R.D., lindur në Sllovaki dhe i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Posaçme e Pezinok/Sllovaki, me vendimin e vitit 2021, i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike", parashikuar nga Kodi Penal i Sllovakisë.

46-vjeçari u kap në Plug të Lushnjës

Gjithashtu u bë e mundur dhe arrestimi  i 32-vjeçarit me iniciale G. S., nga Kosova, pasi autoritetet kosovare kanë lëshuar urdhër arresti në ngarkim të këtij shtetasi, për veprën penale “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve”, parashikuar nga Kodi Penal i Kosovës.

32-vjeçari u kap në rrugën “Reshit Petrela”, Tiranë.

 

S.C/Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë/ Perëndimi do të ndajë edhe 1.5 miliard euro për Ukrainën

Lufta në Ukrainë/ Perëndimi do të ndajë edhe 1.5 miliard euro për Ukrainën