Projekti i rrugës Vlorë-Orikum, Meta: Banorët janë mashtruar, gati të shkoj me përfaqësues të qeverisë të sqaroj të vërtetën

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp në Vlorë për debatin e fundit lidhur me anulimin e projektit Peshkëpi-Selenicë si dhe ‘bllokimin’ e Vlorë-Orikum. Ai ka thënë se qeveria ka mashtuar banorët e Selenicës, ndërsa u shpreh se është i gatshëm të shkojë atje me përfaqësues të qeverisë për të sqaruar të vërtetën.

“Lidhur me çështjen e Selenicës e dini se ka qenë një pretendim i tyre. Ata janë mashtruar shumë rëndë, jam i gatshëm të shkoj në selenicë në çdo memoment edhe me përfaqësues të qeverisë për të sqaruar se si është e vërtetë.

Janë mësuar me këto asfalte elektorale. U mashtrua komiteti i Selenicës sepse u tha sikur u kishte kërkuar fondi saudit pok jo ishte një kërkesë e qeverisë sic kishte dhe shumë mashtrime të tjera në këtë histori”, tha Meta.


Lajmi kryesor:

'Presidenti ka ikur nga trutë dhe lëviz natën pa protokoll', Meta i përgjigjet Ramës nga Vlora: Fushatë mashtrimi e orkestruar nga kryeoligarku i Shqipërisë


Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbështesni vendimin e kryeministrit Rama për të përfshirë në listat e PS-së Luljeta Bozon dhe Najada Çomon?×

Lajmi i fundit

John

Pritet të jetë pjesë e listës së kandidatëve për deputet, Agron Hasanaj emërohet drejtor i Drejtorisë Rajonale të Tatimeve në Shkodër