'Bëj protestë më jep vulën', Basha: E di gjithë Tirana, është sy shkelja ndaj Belinda Ballukut, që vazhdo me atë që ka caktuar Rama më 11 qershor

Lulzim Basha tha në Studio Live se protestat e Rithemelimit tek bashkia janë syshkelje ndaj Belinda Ballukut dhe pjesë e marrëveshjes Rama-Berisha.

"Protesta te bashkia është sy shkelja ndaj Belinda Ballukut, që vazhdo me atë që ka caktuar Rama më 11 qershor. E di gjithë Tirana, është syshkelje. Bashkëjetesa Rama Berisha nuk është vetëm vula, është amnistia. Po vjen 1 korriku ku është reforma zgjedhore. Synimi i pazarit është shkatërrimi i SPAK, çimentimi i tranzicionit për 30 vite të ardhshme. Për fat të keq të tyre nuk do ta lëmë Shqipërinë në dorë ne tyre. Do ofrojmë alternativë. Protestat janë një formë, kur janë të sinqerta.

Pse nuk shkojnë të protestojnë te Belinda Balluku, ARRSH po bën kërdinë. Qindra milionë euro shpërdorohen tendera të rrugëve me korrupsionin e KESH, më lidhjet e saj me krimin e organizuar. Sepse sic e dinë të gjithë shqiptarët.  Di gjithë Tirana lidhjet e Ballukut me krimin e organizuar. Siç e dinë shqiptarët dhe demokratët kjo është një protestë me leje, bëj protestën më jep vulën", tha Basha në Report Tv për gazetarin Arbër Hitaj. 


Lajmi kryesor:

Apeli e la pa vulën e PD, Basha në Report Tv: Vendimi skandaloz! Berisha të bëj hap pas, po mban peng opozitën për ankthet e veta personale


G.K/S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Studiuesi Nexhmedin Spahiu: Pas liberalizimit të vizave një pjesë e shqiptarëve nga Kosova bëjnë pushime në Greqi e Bullgari

Studiuesi Nexhmedin Spahiu: Pas liberalizimit të vizave një pjesë e shqiptarëve nga Kosova bëjnë pushime në Greqi e Bullgari