PS mori 104 mijë vota më tepër seç i duheshin për të fituar 74 mandate në zgjedhjet parlamentare

Kryeministri Edi Rama duke votuar në zgjedhjet parlamentare

Partia Socialiste në zgjedhjet parlamentare më 25 prill, mori 768, 250 të cilat korresponduan në 74 mandate, duke fituat kështu mandatin e 3 radhazi dhe duke shënuar fitoren historike.

Partia Socialiste jo vetëm doli e para në mandate në krahasim me Partinë Demokratike dhe LSI bashkë, por edhe me vota krijoi në diferencë shumë të madhe, duke krijuar kështu një tepricë prej 104 mijë votash.

Më poshtë po ju sjellim tabelën e votave të PS që kanë tepruar për çdo qark, në total në rang Republike janë 104,300 vota që nuk prodhuan mandate.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?

Komento

Komente

  • Votusi: 15/05/2021 02:25

    Eshte kriminale te vjedhesh votat e popullit

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika