Punoni në të zezë dhe doni pagë lufte? Rama: Hakun do e merrni vetëm me këtë kusht

Nëse punoni në të zezë dhe kërkoni një pagë lufte, kryeministri Edi Rama ka një kusht që duhet ta plotësoni për të marrë më pas hakun. "E di që kemi një problem me ata që punonin me të zezë. Por nuk mund të bëjmë dot asgjë sy mbyllur në këtë drejtim. Nuk e ndajmë një ndihmë për kë punonte në të zezë, pastaj i bie që të vijë kushdo dhe të thotë më jepni një pagë lufte se kam punuar në të zezë. Në u ndihmojmë nëse na tregoni ku keni punuar në cilën kompani dhe kush iu ka paguar. Dhe kjo jo për të penalizuar punëdhënësin, por për të verifikuar rastin dhe për t'iu dhënë hakun" tha Rama.


Lajmi kryesor:

'Liri me pikatore'! Rama: Në mes të prillit presim të shohim shifrat reale të virusit, më pas do vendosim


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?×

Lajmi i fundit

John

Tritol në hotelin e Ervin Matës pranë QSUT-së në Tiranë, nuk ka të lënduar