Punonjësit e 'AlbControl' bllokuan punën, Belinda Balluku mbërrin në Aeroportin e Tiranës

1616672386_BALLUKU.jpg

Vetëm para pak minutave ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka mbërritur në Aeroportin e Tiranës për të diskutuar më nga afër me punonjësit që bllokuan punën për disa minuta.

Kujtojmë se punonjësit e AlbControl  kanë firmosur një deklaratë me disa kërkesa.


Lajmi kryesor:

Kontrollorët e trafikut ajror pezullojnë punën pas uljes së pagave, anulohen të gjitha fluturimet nga Rinasi! Balluku: Grusht shteti, të përfshirë Meta e Berisha! Sot s'mund të vijnë vaksinat anti-COVID


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Strukturë e armatosura për mbrojtjen e votës, ju duket normale strategjia e PD-së për zgjedhjet?×

Lajmi i fundit

John

Karçanaj: e-Albania aleati më i madh i biznesit! Tatimorët dhe inspektorët, pjesë e së shkuarës