Putin beson se Perëndimi ka kaluar çdo vijë të kuqe: Ata janë nxitësit e konfliktit, po shpërndajnë më shumë municion për Ukrainën

Putin beson se Perëndimi ka kaluar çdo vijë të kuqe: Ata janë nxitësit e konfliktit, po shpërndajnë më shumë municion për Ukrainën

1679769652_vladimirputin.JPG

Presidenti rus Vladimir Putin është i bindur se Perëndimi po i kalon të gjitha linjat e kuqe duke furnizuar Ukrainën me arme. Në një intervistë për “Rossiya-1” tha: "Ata e kanë bërë furnizimin që nga fillimi në vitin 2014."

Presidenti më pas shpjegoi pse ai i konsideron vendet perëndimore si nxitës të konfliktit në Ukrainë.

“Një grusht shteti, këtu filloi gjithçka. Ne u detyruam të mbronim popullin e Krimesë. Ata pretendojnë se nuk kanë asnjë lidhje me të. Ata janë nxitësit e këtij konflikti. Dhe sot po shpërndahet më shumë municion, pajisje e kështu me radhë po shpërndahen”, tha ai.

 


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Kaloni të gjitha linjat e kuqe me armë në Kiev! SHBA: Armët bërthamore ruse në Bjellorusi? Nuk e dimë


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Zbulohet pse u la në burg Vangjush Dako, Gjyqtari: Për të siguruar që ish kryebashkiaku të mos largohet apo fshihet, por t'i nënshtrohet dënimit kur vendimi të jetë i prerë

Zbulohet pse u la në burg Vangjush Dako, Gjyqtari: Për të siguruar që ish kryebashkiaku të mos largohet apo fshihet, por t'i nënshtrohet dënimit kur vendimi të jetë i prerë