Putin: Duam të shpëtojmë njerëzit në territoret e pushtuara

Putin: Duam të shpëtojmë njerëzit në territoret e pushtuara

Vladimir Putin thotë se Rusia dëshiron të "shpëtojë njerëzit" në katër territore të pushtuara në Ukrainës.

"Shpëtimi i njerëzve në territoret ku po zhvillohet ky referendum... është fokusi i vëmendjes së të gjithë shoqërisë sonë dhe të të gjithë vendit," tha Putin gjatë një takimi televiziv me zyrtarët.

Presidenti rus ka gjasa që të shpallë aneksimin zyrtar të rajoneve të okupuara të Ukrainës në Rusi brenda disa ditësh sipas Ministrisë  së Mbrojtjes Britanike.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë, Putin gati për aneksimin e katër rajoneve! Rrjedhje të mëdha gazi në Detin Baltik nga tubacionete Nord Stream


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Përdhunuan 15 vjeçaren në vendin ku mbanin kokainën që shpërndanin, Gjykata e Lezhës lë në burg tre të rinjtë

Përdhunuan 15 vjeçaren në vendin ku mbanin kokainën që shpërndanin, Gjykata e Lezhës lë në burg tre të rinjtë