Putin: Duam të shpëtojmë njerëzit në territoret e pushtuara

Putin: Duam të shpëtojmë njerëzit në territoret e pushtuara

Vladimir Putin thotë se Rusia dëshiron të "shpëtojë njerëzit" në katër territore të pushtuara në Ukrainës.

"Shpëtimi i njerëzve në territoret ku po zhvillohet ky referendum... është fokusi i vëmendjes së të gjithë shoqërisë sonë dhe të të gjithë vendit," tha Putin gjatë një takimi televiziv me zyrtarët.

Presidenti rus ka gjasa që të shpallë aneksimin zyrtar të rajoneve të okupuara të Ukrainës në Rusi brenda disa ditësh sipas Ministrisë  së Mbrojtjes Britanike.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë, Putin gati për aneksimin e katër rajoneve! Rrjedhje të mëdha gazi në Detin Baltik nga tubacionete Nord Stream


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

Mori vetëm 32 vota në ‘Primaret’ e Beratit, Guri akuza për manipulim të procesit: Nuk e kuptoja si është të vidhesh brenda llojit

Mori vetëm 32 vota në ‘Primaret’ e Beratit, Guri akuza për manipulim të procesit: Nuk e kuptoja si është të vidhesh brenda llojit