Putini i ndarë në 2 trupa? Gjenerali ukrainas përkrah teorinë: Prova për këtë janë veshët!

Putini i ndarë në 2 trupa? Gjenerali ukrainas përkrah teorinë: Prova për këtë janë veshët!

Presidenti rus, Vladimir Putin

Presidenti rus Vladimir Putin operon me dy trupa të ndryshëm, është kjo teoria konspirative që qarkullon në rrjet prej vitesh, e që ka bërë më shumë bujë kohët e fundit pas pushtimit që ky i fundit po i bën Ukrainës.

Nëse fillimisht kjo teori ishte vetëm në gojët e analistëve dhe komentuesve në rrjete sociale, tashme është përqafuar edhe nga gjenerali ukrainas, e njëkohësisht shefi i Inteligjencës Ushtarake ukrainase, Kyrylo Budanov.

Zyrtari ushtarak ukrainas pretendon se prova se Putini shfaqet në dy trupa të ndryshëm, janë veshët.

Sipas Budanov-it, këta dy trupa kanë veshë të ndryshëm, ndërsa veshi si organ është i unik për çdo njeri.

Sipas kësaj teorie, arsyeja pse ka dy Putinë, është sepse Putini “origjinal” ka probleme të rënda, e sipas atyre që mbrojnë këto pretendime, e ka fiikisht të vështirë që të dalë në publik.

Dhe ngjarjet e fundit, ku Vladimir Putin po avancon dita ditës në pushtimin e fqinjit të saj, Ukrainës, i bëjnë daljet në publik të domosdoshme për të.

Kyrylo Budanov sugjeroi në televizionin ukrainas këtë javë se veshët e Putinit dukeshin ndryshe në disa nga paraqitjet publike të liderit.

“Pamja e veshëve është e ndryshme. Veshët janë si gjurmë gishti, fotografia e veshit të çdo personi është unike. Nuk mund të përsëritet”, tha ai, sipas Newsweek, TV ukrainas.

Por Budanov tha se veshët nuk ishin i vetmi detaj që ngjall dyshime.

“Ata [dy Putinët] kanë zakone të ndryshme, sjellje të ndryshme, ecje të ndryshme, ndonjëherë edhe gjatësi të ndryshme, nëse i shikoni nga afër,” tha ai.

Teoria e Budanov-it për trupin e dyfishtë të liderit rus, qarkullon në rrjet që prej 4 vitesh.

International Business Times e quajti atë "një nga teoritë më të pazakonta konspirative" në vitin 2018, kur një përdorues në Twitter krahasoi tre fotografi të Putinit për të sugjeruar se ish-spiuni i KGB-së ishte, në fakt, 3 njerëz të ndryshëm.

E ndërsa shëndeti i Putinit është arsyeja pse lideri u shpërndaka në shumë trupa, kreu i CIA-s – si dhe shefi i MI6 i Britanisë – i kanë hedhur poshtë dyshimet, duke deklaruar në Forumin e Sigurisë në Aspen të muajit të kaluar se udhëheqësi rus, me sa duket, është mjaft i shëndetshëm.

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

SHBA, stërvitje të reja ushtarake me Maqedoninë e Veriut

SHBA, stërvitje të reja ushtarake me Maqedoninë e Veriut