Pylli me Pisha në Krujë përfshihet nga flakët, digjen 5 hektarë tokë! Dyshohet e qëllimshme

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë pyjet me Pisha në jug të Krujës. Sipas informacioneve të siguruara deri më tani janë djegur rreth 5 hektarë tokë.

Report Tv sjell pamje nga vendi i ngjarjes ku dallohen flakë të përmasave të mëdha që përfshijnë zonën.

Për shkak të terrenit të thyer është e pamundur futja e automjetit të zjarrëfikëses, por gjithsesi është bërë ndërhyrja e parë. Disa efektivë të zjarrëfikëses të Durrësit dhe disa punonjës të Bashkisë po përpiqen ta vënë zjarrin nën kontroll.

Sipas shërbimeve të zjarrëfikëses dyshohet se zjarri është vënë qëllimisht.

Fatmirësisht nuk rrezikohen banesa dhe intensiteti i zjarrit ka rënë pasi era ka pushuar.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Edhe gazetarët në 'sitën' e SPAK, krimi ka futur duart edhe në media?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Meta kundër hapjes së dosjeve të vjetra nga SPAK, Vasili në 2016-n: Të mos hetohen ish pushtetarët nga ’90-ta! Përfaqësuesi BE-së: Ka mision historik, jo kufizime (Dokumenti)