Merkel e Rama nderojnë himnet ulur në karrige në Pallatin e Brigadave! Kërkesa u bë nga kancelarja, zbulohet arsyeja

1631613048_1631608507rama.jpg

Angela Merkel dhe Edi Rama ulur gjatë këndimit të dy himneve kombëtare

Gjatë ceremonisë protokollare të mikpritjes së kancelares gjermane Angela Merkel në Pallatin e Kongreseve, ajo që ra në sy ishte qëndrimi ulur i kryeministrit Rama dhe kancelares Merkel, gjatë këndimit të dy himneve kombëtare.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se ka qenë vetë kancelarja Angela Merkel, e cila ka kërkuar karrige për arsye shëndetësore pasi për të nderuar këtë moment nuk mund të qëndronte gjatë në këmbë.

Merkel u prit me ceremoni shtetërore në vizitën e saj në Tiranë, ku për 45 minuta zhvilloi një takim 'kokë më kokë' me kryeministrin Rama. Në takim Merkel u nderua edhe me medaljen 'Ylli i Mirënjohjes publik' nga Rama, ku i shprehu falenderimet për mbështetjen që Gjermania nën drejtimin e saj i ka dhënë Shqipërisë për integrimin në BE.


Lajmi kryesor:

Merkel në Tiranë, u prit me ceremoni shtetërore! Rama e nderon me medaljen 'Ylli i Mirënjohjes Publike': Danke Angela! Kancelarja: Kënaqësi të bashkëpunoja me ju


M.Q./I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Të shtëna me armë në një universitet në Rusi, të paktën 8 viktima dhe 10 të plagosur (VIDEO)