Që nga kufomat deri te Becchetti, PD gëzon vetëm po të ketë zi për Shqipërinë

Cildo njeri, shqiptar apo i huaj, qe kritikon apo baltos Shqipërinë, për Bashën dhe Berishën janë automatikisht zëri i të vërtetës dhe duartrokitet e lavdërohet menjëherë. 

Hollandezët, danezët, racistët. ksenofobët, fashistët, gjermanet, austriaket, rusët, tani edhe Francesco Becchetti. Kushdo flet keq apo punon për të dëmtuar Shqipërinë gjen mbështetjen dhe jehonën e PD-së. Eshtë i tmerrshëm gëzimi i kësaj partie edhe sot, me lajme për ekzekutime gjyqësore (deri tani të pamundura) në dëm të Shqipërisë. Avokatët e Becchettit, specialistë në transformimin e dështimeve profesionale të klientit të tyre në deshperblim miliarder, pretendojnë të mbledhin një dënim prej 100 milion eurosh  të fituar nga një arbitër ndërkombëtar, nepermjet konfiskimeve te pronave te Shtetit shqiptar ne  vendet e Bashkimit Evropian, ndërkohe qe apeli ende nuk ka përfunduar. Siç dihet Shqipëria ka jashtë kufijve të saj vetëm prona diplomatike të ambasadave, të cilat janë të mbrojtura nga konfiskimet pasi të mbuluara me mburojë diplomatike. Atëherë për cilat prona të sekuestruara për llogari të Becchetit aludon e frikësohet Basha e Berisha? Dinë ata të ketë Shqipëria prona jo diplomatike?

Por Basha dhe Berisha tregojne gezim sikur paratë që sipërmarrësi italian përpiqet të mbledhë nuk jane te shtetasve shqiptarë. Gjithe ky entuziazem ka lidhje me faktin qe  kompania “Energji” shpk e Francesco Becchetit (nje nga fituesit deri tani ne arbitrazh) ne vitet e shkuara ka paguar rreth 300 mijë dollarë per  fondacionin e bashkëshortes së ish-kryeministrit, Liri Berisha?

Po ç'pret nga një Parti e përbërë nga njerëz që gëzojnë dhe përdorin edhe kufomat e pandemisë?

/a.m./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento

Komente

 • Ppsh: 02/12/2020 03:21

  Berisha mund edhe te gezohet per becchettin por 120 milion € ja dha rama dhe nuk ja dha se ishte budalla por kjo eshte menyra me e re per te pastruar para "ti lidh kontrate milionshe me shtetin, ne prishim kontraten dhe te shperblejme ne arbitrazh" pra jane nja 10 becchetta ne radhe vetem vitin e fundit

  Përgjigju
 • dulja: 28/11/2020 05:23

  shqiperi e shqiptareve vdekje e tradhetareve .Votat tona plumba pere armikun

  Përgjigju
 • Goni: 28/11/2020 00:25

  Per zonjen apo zoterine autor te artikullit. Berisha, PD, Luli, Koli, Lilua etc., jane maskarenj, te korruptuar qe e kane vendin ne burg!!! Kjo ska dyshim. Por qe te paguajme une dhe ti e te tjeret 120 mil euro se Rama e Veliaj tallin bythen, kjo nuk shkon fare. Pra edhe ara ne burg duhet te shkojne qe neser.

  Përgjigju
 • Lulash Morgu: 27/11/2020 19:08

  Berisha nje mutsihane

  Përgjigju
 • xhema: 27/11/2020 18:59

  FAMILJE KRIMINALE....

  Përgjigju
 • lala: 27/11/2020 18:53

  Dihet ajo pune. Kerma Sali dhe superlepiresi Basha mbrojne vetem ata qe paguajne taksat te prona e tyre PD (Prona e Dallkakukeve) dhe Becchetti jo vetem kur ishte keytu por edhe nga Anglia i lyen rrotat mire te PD dhe mediat e saj. Sidomos permes disa gazetareve qe i mban akoma me rroga te majme. Kush jane. Degjojini kush e mbron.

  Përgjigju
 • VISI: 27/11/2020 18:13

  BURRE E GRUA KRIMINELA RRACE ME TE POSHTER SKA PARE SHQIPERIA TE DY DUHEN DENUAR ME VARJE

  Përgjigju
  • lazi: 28/11/2020 05:36

   maskara burre je mi

  • llazi: 28/11/2020 05:35

   fytyr hale

  • Arbëri: 27/11/2020 18:46

   Ky do paguan në këtë bot, patjetër , por askujt nuk do i dhimbset e as qenve endacak qe besa jo !×

Lajmi i fundit

John

Fushë Krujë/Nën ujë banesat në fshatrat Hamallaj dhe Perlat, uji mbi 1 metër në rrugë