Qytetari në Fier/ S'kam marrë autorizim! Unë s'marr leje te baba im e jo më te Rama (VIDEO)

Në Fier ka më pak lëvizje se ditët e tjera, e megjithatë ato që janë në rrugë, nuk kanë marrë autorizim. Disa refuzojnë ta marrin, disa e neglizhojnë, të tjerë nuk e marrin me qëllim. I tillë është rasti i këtij qytetari i cili thotë se "nuk ka marrë leje të babai i tij, e jo më te kryeministri Edi Rama.

"Do paguaj dritat.  Kam tre muaj që s'po dal. Ça leje, unë s'kam marrë leje të babai im, jo po të marr leje te Edi Rama. Unë jam pa punë, të më jap punë të më ushqejë ai mua", tha qytetari.

"Jo, s'kam marrë leje. pagova dritat, s'kam njeri tjetër. unë dhe plaka dhe të gjitha pagova, sa kisha lekë me vete. Këto i do ai. Jam 80-vjeç, po duhen paguar ato. Madje as sot nuk i pagova, m'i kishin llogaritur gabim donin 100 mijë lekë të tjera dhe unë s'i kisha me vete. Fëmijët i kam në Greqi. Më mori njëri nga Bashkia një vajzë, ato ndihmat janë në bazë të vendit ku jetojnë", tha një tjetër.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të përdoret teknologjia në Zgjedhje?

Komento

Komente

 • Ďurresaku: 11/04/2020 22:15

  E provova furnizim ushqimesh por smund te pranoj te haje cte duan te tjeret e ti paguaj me dyfishin.....po plenat kush do na i heqe nga shtepia....po na vret cornutvirusi dhe skemi gjet zgjidhje nga qeveria....i kan ra shkurt mos dil.....po te pergjigjem shkurt...ca do haj.....

  Përgjigju
 • Vlonjati: 11/04/2020 09:54

  Lalycë injorantë

  Përgjigju
 • Luan: 10/04/2020 21:07

  Nuk zgjidhen gjerat me burge dhe me frike ,po me ligje.Ne Berat ka nje raste dhe duhet te rrije i gjithe qarku brenda.te fuksionoj sipas rastit njerzit duhet te hane dhe te punojne.

  Përgjigju
 • Lala: 10/04/2020 18:32

  OLL

  Përgjigju
 • Lala: 10/04/2020 18:23

  LOVE VLORA SA PER KOMISTA JENI QYTETI I PAR NE SHQIPERI ME TEST PARTIE SA I PERKET FIERI NUK ME REZULTON TE KET PATUR KOMUNISTA SA KA PATUR VLORA

  Përgjigju
  • Ptraq: 11/04/2020 13:14

   O vlora firaket kane nje shpreje e bukur eshte vlora por pa vlonjat ju e mbani veten per trima por jo u genjen mendja ju jeni nga ata muter qe nderuat emrin ne kohen e turkut edhe pse jetonit ne pith te arushes ne shpella ne 97 ju u vrate vlla me vella kurse fjeraket qe jan trima dhe puntor punuan dhe mbajten kmplet jugun me buk e ushqime prandaj rini e mos u ndjeni juve tu rojne grate se jane burnesha kurse ju me demek bua qe skeni snje r e jo me dy ju nje gje keni se nuk u ben pershtypje dilni nga shtepija me 500 lek te vjetra pini nje kfe te zez dhe te cani bythen me llafe mos permend fjeraket pa lare gojen me acid lyrashet e mutit

 • Oll: 10/04/2020 16:44

  Mos eshtë labë ky qytetari nga Fieri se ata jane kokëshkemba dhe nuk binden

  Përgjigju
  • elisabeta xhaferaj: 11/04/2020 23:52

   jane niperit e gjysherve dhe baballareve tane fjeraket

 • repso: 10/04/2020 15:20

  ne ka me b...q.... nga vlonjatet. po do mashtrusa dhe te pa bese i gjen vetem ne vlore.

  Përgjigju
  • Lluca: 10/04/2020 16:32

   E reee laleeeee ca Ke re mut.... haleeee e qelbur... aq pisa jeni sa dhe covidi ju do shum ... qytet covidi jeni

 • F-35: 10/04/2020 14:32

  C'rendesi ka nga eshte, po kush e di cfare eshte kjo gjallese?!

  Përgjigju
 • I love vlora: 10/04/2020 14:26

  Fieri qytet i qelbur me komunista e njerez te prapambetur prandaj sbohet ky vend me keta lloj specie qe e dine kohen e enverit akoma.i love Vlora.

  Përgjigju
  • Kroi: 10/04/2020 16:33

   O rroulyyy eja bre eja ... Sivjet ne seman do labeni ... ne lluc e gjollll skaaaa se ketej nuk vini dot se na qelbni vloren ju kalucet

  • Roy: 10/04/2020 15:12

   Ti na i rrofsh per behar se per dimer bejme hall vet more barbon vlore, njerzit me te qelbur qe ekzistojne me mashtrusa dhe hapen b*thesh kot vlonjatet jane.

 • meri: 10/04/2020 14:22

  Injoranca eshte me e rrezikshme se sa COVID 19,akoma nuk arrijne te kuptojne se duhet te mbrohen per vete ,e jo per Edi Ramen.

  Përgjigju
 • Lala: 10/04/2020 13:15

  O VLORE ME QELBESIR SE JE TI VLORE LERI FIRAKET NE PUNEN E TYRE SE E TREGUAN PER 500 QIND VIJET ME TURKUN QE NUK NDRUAN FEN MBAJTEN FEN KAUR DHE JO SI JU QE U BET MYSLYMAN

  Përgjigju
  • Apollonia: 10/04/2020 13:50

   Respect! !!!!!!!!!!!!

 • Emigranti: 10/04/2020 12:56

  Ca si puna e ketij e mbajne akoma ate vend 100 vjet mbrapa ne mentalitet.

  Përgjigju
 • liku: 10/04/2020 12:41

  Urdherin e qeverise per pensionistet qe mos te dalin nuk e zbaton Bashkia e cila nuk ju vjen ne ndihme

  Përgjigju
 • sebep: 10/04/2020 12:10

  ska faj, nuk esht kollaj.

  Përgjigju
 • Vlore: 10/04/2020 10:52

  Qelbesira fiereake fshatarë , jo qytetare. Vetem kur të zhduken keta të tillë do shpëtojë vendi

  Përgjigju
  • MERCUSYS_E666: 11/04/2020 07:12

   Meqe ne qenkemi fshatare per ca hani buke nga prodhimet tona×

Lajmi i fundit

John

Gazetari i CNN arrestohet gjatë raportimit të protestave në SHBA për vdekjen e afrikano-amerikanit