Qyteti danez i dizenjuar në mënyrë të çuditshme (VIDEO+FOTO)

Hapësirat urbane në botë sa vijnë dhe bëhen më kaotike dhe ka shumë pak hapësira të cilat janë realizuar në mënyrë të rregullt.

Qyteti i Brøndby Garden, i vendosur jashtë Kopenhagenit në Danimarkë  njihet për rregullin e unik dhe formën rrethore të vendosjes së shtëpive.

Shtëpitë kanë oborre të mëdha që sigurojnë tërheqje të turistëve dhe banorëve nga qyteti i zhurmshëm dhe me popullsi të dendur.

 Pamjet nga sateliti apo kamera në ajër tregojnë pamje të mrekullueshme dhe duket si qytet jashtokësor.

Ora 12:31
Qyteti danez i dizenjuar në mënyrë të çuditshme
1/5
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se partitë politike do ta respektojnë kuotën gjinore; 30% gra në listat fituese të kandidatëve për deputetë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Si do të votohet në Kryeqytet? Ja si do të ndaheshin deputetët nëse zgjedhjet do të bëheshin sot