Radhë automjetesh në Kapshticë, shkak fluksi i turistëve dhe emigrantëve shqiptarë, situata drejt normalizimit

Radhët kilometrike në Kapshticë

Nën zhurmën e borijeve dhe radhëve kilometrikë është “zgjuar” mëngjesin e sotëm pika kufitare e Kapshticës, megjithatë situata është drejt normalizimit.

Sipas informacioneve të siguruara nga Report Tv, mësohet se shkak është bërë fluksi i madh i turistëve dhe shqiptarëve që jetojnë në Greqi, të cilët janë futur në tokën shqiptare javën e fundit.

Të dyja doganat, ajo shqiptare dhe greke po punojnë me sportelet maksimale për normalizimin e situatës dhe duket se ajo po vihet nën kontroll.

Sipas të dhënave zyrtare gjatë 24 orëve të fundit në Kapshticë kanë hyrë 1408 dhe kanë dalë 1441 shtetas të huaj dhe shqiptarë.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Foto/ Temperatura të ulëta dhe ngrica, shoferi gjen zgjidhjen epike për makinën, e 'mbulon që të mos ftohet'