Rama bashkë me Zahon dhe Lindën në inaugurimin e stadiumit: E kam pritur këtë moment prej shumë vitesh (VIDEO)

 

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në ceremoninë inauguruese të stadiumit Air Albania i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda dhe djali i vogël Zaho. Gjatë fjalës së tij Rama tha se sot në fushën e blertë zbresin të zotët e shtëpisë bashkë me kampionët e botës duke e bërë edhe më të veçantë këtë ditë.

"E kam dëshiruar prej shumë e shumë vitesh mbrëmjen kur kuqezinjtë të bëheshin zotër të kësaj shtëpie. Janë bërë bashkë në fushën e Blertë të zotët e shtëpisë dhe kampionet e botës. Ky stadium është më i mahnitshëm se sa duket.  Nuk i ka kushtuar asnjë qindarkë taksapaguesve shqiptarë. Tashmë stadiumi i përket brezave, krahas monumentit të kulturës dhe objekteve historike dhe shtohet në hartën turistike të Tiranës", u shpreh Rama.

1574018402_8.jpg


Lajmi kryesor:

Presidenti i UEFA-s: Shqipëria ka shanset për të pritur një finale europiane! Rama: E kam pritur prej vitesh këtë ditë (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ka ndikuar COVID-19 në ekonominë familjare?×

Lajmi i fundit

John

Vrau 57-vjeçarin në Gjirokastër pas sherrit/ Autori shkoi në banesë, ndërroi rrobat e krimit dhe u nis për rrugë, kapet pas 6 orësh! U angazhuan 50 policë