Rama: Çelen tre konkurse ndërkombëtare për stadiumet e Vlorës, Durrësit dhe Korçës

Rama: Çelen tre konkurse ndërkombëtare për stadiumet e Vlorës, Durrësit dhe Korçës

Kryeministri Edi Rama informoi sot se janë çelur tre konkurset ndërkombëtare për stadiumet e Vlorës, Durrësit dhe Korçës.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Rama u shpreh se “këto stadiume synojmë t’i kthejmë në qendra të reja qytetesh, plot jetë në çdo ditë të javës e atraksione për të gjitha moshat”. Këto tre stadiume do t’i shtohen kolanës së impianteve ekzistuese duke rritur ndjeshëm investimet për futbollin.

Këto investime së bashku me projektin e “100 fushave” me bashkitë, janë një vlerë e shtuar për përmirësimin e infrastrukturës sportive në vend.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • redi: 09/02/2023 11:29

    Njoftimi i kryeministrit zotit Rama ,per ngritjen e tre stadiumeve te reja ,ne tre qytetet me te medha te vendit si ne Durres,Korce dhe Vlore eshte shume mirepritur ,kjo duke shtuar dhe modelin e air albanias ku a pjesa tjere jasht stadiumit te perdotet si qender bisnesi.Kjo forme ndihmon dhe ne lehtesimin e buxhetit te shtetit ne investimin duke bashkepunuar me privatin .Ajo qe doja te sygjeroja eshte konkursi te mos jete ndrkombetar por te jete konkurs ne shkalle Republike ,duke i dhene mundesi dhe studiove arkitekturore vendase te japin projektet e tyre .Tendenca e qeverise per sjelljen vetem te studiove te huaja nuk me duket e llogjikshme,pasi penalizin arkitektet vendas te cileve nuk i mungon aftesia

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Ups, si do reagojë produksioni? Kiara sapo ia tregoi Luizit se është shumë i pëlqyer jashtë shtëpisë

Ups, si do reagojë produksioni? Kiara sapo ia tregoi Luizit se është shumë i pëlqyer jashtë shtëpisë