E akuzoi për shkëmbime territoriale/ Rama e padit për shpifje, Haradinaj i përgjigjet: Po përpiqet t'i ikë përgjegjësisë

Ramush Haradinaj dhe Edi Rama

Ramush Haradinaj dhe Edi Rama

KOSOVE- Kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama ka dorëzuar në Gjykatën Themelore në Prishtinë padinë për shpifje kundër kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj, pasi ky i fundit e akuzoi për përfshirje në shkëmbime territoriale.

Rama paralajmëroi se do të hidhte në gjyq kryeministrin në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinajn, pasi ky i fundit ishte shprehur se kishte ndaluar një plan të kryeministrit të Shqipërisë, në bashkëpunim me Presidentin e Serbisë dhe Hashim Thaçin, për ndarjen e Kosovës, madje ata kishin planifikuar për të ndarë mes tyre 10 miliardë € fitime nga miniera e Trepçës. “Për 10 miliardshin po përgatis, jo unë, unë kam një zyrë të posaçme të anti-shpifjes. Në gjykatat e Kosovës zotëria do të duhet të vijë të provojë akuzën për 10 miliardë që do ndaheshin në tavolinë midis meje, Hashim Thaçit dhe Presidentit të Serbisë", u shpreh kryeministri Rama pak muaj më parë.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:40
Haradinaj reagon pas padisë së Ramës për shpifje: Po përpiqet të fshihet pas dramave dhe t'i ikë përgjegjësisë

1574606144_ramushharadinaj.jpg

Kryeministri në ikje i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pasi homologu i tij, Edi Rama dorëzoi në gjykatën e Prishtinës padinë për shpfije ndaj tij. Haradinaj thotë se do të përgatisë përgjigje në padi, duke e quajtur atë të pabazuar, që ka për qëllim t'i ikë përgjegjësisë.

"Sot është raportuar në media se Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka deponuar padi kundër meje në Gjykatë. Unë, sipas ligjit, do të përgadis përgjigje në padi, në afatet e përcaktuara ligjore!

Padia e Kryeministrit Rama është plotësisht e pabazuar dhe një diverzion politik që bëhet nga ana e tij, që të fshihet pas dramave mediale dhe t’i ikë përgjegjësisë. Kombi ynë dhe Kosova ka njerëz që i dalin zot në çdo kohë", shkruan Haradinaj.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Meti: 16/01/2020 11:50

  Eshte nje “ fake news”, e ketij hajdutit tone, i cili mendon se do te kontrolloje edhe gjykatat e Kosoves si ketu

  Përgjigju
 • A...Zh: 16/01/2020 10:21

  Rama eshte ne te drejten e tij te ndjeke rrugen ligjore per te provuar te pavertetat qe i jane adresuar. Juridikisht mund te fitoj, por politikisht veshtire, pasi qeneria kunder tij ne Shqiperi e rajon eshte e koordinuar dhe e perfshire me kapacitet te plote. Ku e kane hallin? Varet ne cfare garderobe e kane varur xhaketen!

  Përgjigju
 • Orli: 16/01/2020 08:19

  Paske qene b o l e o ramush karabushi! “Diversion politik” thote hajvani! Eshte padi ne gjykate o inhorant e jo ne gazeta.

  Përgjigju
 • Tutu: 16/01/2020 07:56

  O katunari i Kosoves je bere si grua e keqe me llafe rrugesh... ne gjyq provohet dhe burrnia dhe e verteta... baxhellat sqarohen rrugeve... dhe ne tribunalin e shtetit tand...

  Përgjigju
 • Robert: 16/01/2020 07:39

  U bë bajga pazarxhi të padisë një hero si Ramushi

  Përgjigju
 • redki: 16/01/2020 07:32

  Zoti Rama ka ndjek rrugen ligjore per akuzen e zotit Ramush per perfitim miliarda dollar per shkembim teritoresh Kosove -Serbi .Prandaj te shkoj ne gjygj dhe ta mbroj akuzen.Dinjiteti i cdo qytetari, dhe aq me teper i nje kryeministri eshte i rendesishem

  Përgjigju
 • peoples: 16/01/2020 03:15

  Dru me pre...

  Përgjigju
 • Arbëri: 16/01/2020 02:16

  Gjakovarët kan thënë ”hajt bac t’u rrit mendja” Mos o z kryeminister se vllëzër jemi, se vuqiqi sopatën e ruan për kokat shqiptare, e kur do e kuptosh këtë të thënë shpresoj se mos të të bëhet vonë...!!!

  Përgjigju
 • O tej: 15/01/2020 23:27

  O Hajredin ti je : Dru me pre

  Përgjigju
  • Populli: 16/01/2020 08:53

   Thuaja ne sy po ta mbajti o trim tastiere virtuale! Merruni me kete qe diten e masakres e "masakron" per se dyti nje zyrtar te Kosoves! Po aq mend keni ju taulantet dhe mamicat

 • Sondazhi i ditës:

  A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

Shqipëria do të armatoset me sistemin antitank, e konfirmon ministri: S’ka lidhje me ndonjë kërcënim