Rama fton në podcast Elhaida Danin: Sjellim në Air Albania spektaklin ‘Notre Dame de Paris’! Këngëtarja: E meriton ky vend

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të ftojë në episodin e tij të radhës në Podcast, këngëtaren e mirënjohur Elhaida Danin. Kreu i qeverisë gjithashtu ka bërë me dije se të dielën, më 28 maj do të vijë për herë të parë në Shqipëri, spektakli më i shikuar në Evropë “Notre-Dame De Paris”.

Rama thotë se ky moment ishte shumë i mirëpritur dhe me vullnetin dhe këmbënguljen më në fund spektakli do të vijë në Air Albania Stadium në Tiranë së bashku me këngëtaren, Elhaida Danin.

“NOTRE-DAME DE PARIS, spektakli më i shikuar në Europë, me rekorde Guinnes për numrin e ndjekësve të tij, që prej 25 vjetësh vazhdon mbush plot arenat dhe kërkohet nga të gjitha moshat e kategoritë sociale, vjen të dielën më 28 maj në Air Albania Stadium në Tiranë, bashkë me yllin shqiptar, Elhaida Dani”- shkroi Rama.

Ndërkohë, në videon e publikuar nga kryeministri, këngëtarja thotë se Shqipëria e meriton të jetë pjesë e vendeve ku ky spektakël mbush arenat dhe kërkohet nga të gjitha moshat dhe kategoritë sociale.

Notre-Dame de Paris është një muzikal francez i kënduar i cili debutoi më 16 shtator 1998 në Paris . Ai bazohet në romanin Notre-Dame de Paris (i njohur në anglisht si The Hunchback of Notre-Dame ) nga romancieri francez Victor Hugo.

Notre-Dame de Paris, sipas Librit të Rekordeve Guinness, pati vitin e parë më të suksesshëm nga çdo muzikal ndonjëherë. Partitura është regjistruar të paktën shtatë herë deri më sot (2007): albumi origjinal i konceptit francez, i cili shfaqte këngëtarin izraelit Achinoam Nini (aka Noa) si Esmeralda u pasua nga një regjistrim i plotë dhe i drejtpërdrejtë i kastit origjinal të Parisit.

G.MO/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arla: 24/05/2023 18:37

  Nje shfaqe shume e bukur qe duhet pare me patjeter

  Përgjigju
 • Soni: 24/05/2023 18:10

  Spektakel do dhuroje Elhaida

  Përgjigju
 • Ina: 24/05/2023 18:02

  Nje spektakel me rekord guiness qe vjen per here te pare ne shqiperi

  Përgjigju
 • Era: 24/05/2023 17:56

  Nje shfaqje qe shqiptaret mezi e kane pritur te realizohet ne shqiperi

  Përgjigju
 • Ani: 24/05/2023 16:55

  Spektakel mjaft i vecant per nje vend si ky i yni

  Përgjigju
 • Populli: 24/05/2023 16:42

  Po « Les Miserables » kur do na e sjellesh, mor bandill?

  Përgjigju
 • Qytetar: 24/05/2023 16:21

  Nuk ka kryeminister ne bote qe merret me publikime muzikalesh. Ky i joni i ka zgjidhur gjithe problemet e popullit siç duket

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE