'Rama ik!' Meta publikon pamjet nga thirrja e të rinjve në koncertin e Noizyt: Kërkojnë ikjen pa kthim të armikut të së ardhmes së tyre

'Rama ik' ishte thirrja e të rinjve në koncertin e Noizyt gjatë mbrëmjes së djeshme kur pati një moment shkëputje të energjisë elektrike. Me këto pamje e ka nisur javën kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i cili thuajse në çdo reagim apo dalje publike tregon se do të sjellë frymën opozitare në vend.

Meta shkruan se është “thirrje frymëzuese dhe buçitëse për largimin dhe ikjen pa kthim të armikut të së ardhmes së tyre, të grabitësit të miliarda euro të shqiptarëve dhe të tradhtarit të interesave tona kombëtare.”

Ndër të tjera vijoi duke shkruajtur se Armiku i Lirisë, Ligjshmërisë dhe Rinisë, do të japë llogari shumë shpejt përpara Drejtësisë dhe popullit për të gjitha dëmet kolosale, që i ka bërë vendit.

Video që u publikua nga Meta u realizua mbrëmë kur pati një moment që u shkëputën dritat dhe të rinjtë ia vunë fajin shtetit, por në një reagim, OSHEE sqaroi se ngarkesa e madhe e pajisjeve në koncert solli rënien e automatit, duke sjellë stakim të ndriçimit të një pjese të skenës, e cila menaxhohej nga organizatorët privatë.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Jimmy: 15/08/2022 16:57

  Jane ca kalamaj qe e tymosin tere diten dhe kjo eshte e gjith loja!!ti mor maskara duhet te japesh llogari perpara ketit populli!!te zhdukeni qe te gjithe pa perjashtim. ????

  Përgjigju
 • Cubel breca: 15/08/2022 14:10

  Po e vertet ja ka nisur ti bej valixhet gatiiiiiiiii edhe bile do ta dorezoj ty pushtetin se mezi po pret te ik. Cjan keto marrezi qe degjojm aman. Po patjeter qe ka sa te duash dhe do kete,se per cdo pakenaqesi Rama I ka fajet. Edhe mileti sa ju degjojn ty edhe non graten rrijn me krah hapur kur po e merni pushtetin sa mezi po ju presin. Te mbushur e keni ne corape. Me ju kam frik se Rama do e lej pushtetin kur te jet nja 80 vjec.

  Përgjigju
 • alison: 15/08/2022 14:05

  un isha ne koncert dhe ata po therrisnin emrin tat hahahah

  Përgjigju
 • kastriot: 15/08/2022 10:45

  ee eshte ndonje grupe i paguar nga partia e leshit ose e ati tjetrit

  Përgjigju
 • altin: 15/08/2022 10:45

  Akoma nuk e ke kuptu qe nuk e rrezon dot Ramen o budalla

  Përgjigju
 • olsi: 15/08/2022 10:44

  Ky akoma kte muhabet ka te merret vetem me Ramen gjynaf

  Përgjigju
 • ylberi: 15/08/2022 10:28

  E di si e shof kete komplet si nje skenar i joti , qe e keni realizuar ju ikjen e dritave qe ata te bertisnin ashtu noramle nje grup i partise lirise apo lsi si e ke ti dhe ta hidhnit juve ,sa te ulet jeni prisni momente te tilla si ujqer

  Përgjigju
 • Alban: 15/08/2022 10:26

  Meta eshte fiks si ato persona ku ne nje flete te bardhe shikon ate pike e zeze e te vogel qe mezi dallohet me sy te lire

  Përgjigju
 • Ilir: 15/08/2022 10:25

  Or mete ti je i mete , sa me qef e ke urrejtjen dhe smiren brenda teje , pse nuk iu bashkove edhe ti te rinjeve qe bertisnin se vetem kjo te ka ngel

  Përgjigju
 • genci: 15/08/2022 10:23

  po ti more plere ca ke bere persa kohe ke pasur poste te rendesishme

  Përgjigju
 • ornest: 15/08/2022 10:22

  llogari te rinjeve duhet ti japesh ti o like se ti je ai qe i ke sjelle te keqijat me te medha ketij vendi

  Përgjigju
 • Analisti: 15/08/2022 10:19

  Me padurim po pres Shtatorin që ta shoh këtë Ilir spiunin të rrijë si mut me qelbësirllëqet që ka bërë. Të doli kallajin në sipërfaqe o Like spiuni.

  Përgjigju
 • alma: 15/08/2022 10:18

  cfar ndodh ne koncert ruan ti o like?? ai ishte super organizim

  Përgjigju
 • Gerisa: 15/08/2022 10:16

  Po po ky Meta cdo gje me partine do e lidhe,fikja e dritave eshte dicka qe mund te ndodhe ne cdo kohe dhe nuk e mendoj qe eshte faji i Rames apo qeverise se tij Ky Meta kot flet se per sa kohe ishte presidente flinte gjum,tani qe iku nga presidenca u zgjua nga gjumi????e ka fillu flet percart

  Përgjigju
 • silva: 15/08/2022 10:16

  shume pa lidhje flet o mete

  Përgjigju
 • Henri: 15/08/2022 10:14

  Ku kuptoni ju amn,isha vete ne koncert dje dhe fikja e dritave i dha nje atmosfere me te bukur festes!

  Përgjigju
 • Kledio: 15/08/2022 10:14

  Ky ka lujt mendsh ka fillu degjon zera

  Përgjigju
 • Arber: 15/08/2022 10:14

  Mos ka qene ky iliri ne mes t turmes duke bertit vet?

  Përgjigju
 • Olsi: 15/08/2022 10:13

  Nje kryeminister si z Rama i eshte dashur me koh vendin ton me vjen vertet keq qe keta femij nuk e vlersojne

  Përgjigju
 • Irdi: 15/08/2022 10:12

  Pse te iki rama apo se ka investuar pafund per vendin e tyre . Kta jan vettet per te ardhur keq

  Përgjigju
 • Fredi: 15/08/2022 10:10

  Kapu me llafe kot kapu.O kriminel ti ske goj fare te flasesh per ramen se vet ske ber naj gje tmir pervecsje ke vjedh e ke vrar

  Përgjigju
 • Andi: 15/08/2022 10:09

  Armiku i par je ti per te gjith keshtu qe nese duhet te kerkojne ikjen e ndonje personi emri jot duhet tjet i pari.

  Përgjigju
 • Meri: 15/08/2022 10:08

  Seriozisht po merreni me budalliqe te tilla femijesh qe skan cbejn dhe bejne te tilla gjestesh te shemtuara

  Përgjigju
 • Edona: 15/08/2022 10:07

  Si koncerti qe ishte nje deshtim ashtu jeni dhe ju o meta qe merreni me budalliqe kalamajsh

  Përgjigju
 • Anonim: 15/08/2022 09:54

  BIBILUSH SKRAPARDHIU TURI MIU KAN QEN DROGAXHINJT E STRESI ????????????????????

  Përgjigju
 • ermiri: 15/08/2022 09:49

  Ilir FLORIRI ky vrases hajdut e spiun e ka te sigurt burgun se bashku me Sali non graten..... Kjo qe ndodhi ishte e organizuar nga shpellaret dhe kurvat...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Ndeshja Shqipëri-Islandë, publikohen formacionet zyrtare! Reja bën 5 ndryshime, Broja dhe Hysaj ulen në stol

Ndeshja Shqipëri-Islandë, publikohen formacionet zyrtare! Reja bën 5 ndryshime, Broja dhe Hysaj ulen në stol