POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Refuzimi i Cakajt/ Rama me trupin diplomatik: Avazi i vjetër i Presidentit që refuzoi një ministër

Kryeministri Edi Rama në takimin që zhvilloi me diplomatët në Kryeministri, tha se Meta e ka avaz të vjetër të refuzojë një ministër." “Takimin po e bëjmë jo si gjithmonë, por tani sepse fundi i vitit të kaluar ishte shumë intensiv. Ju sot erdhët këtu gjetët një qeveri të re por një Shqipëri të njëjtë, dhe me avazin e Presidenti të Republikës ai nuk pranoi të dekretoi një ministër të jashtëm, por unë nuk e parashikoja dot këtë fakt"-tha Rama.

/r.k.
Komento