Nga sot në orën 13:00 deri të hënën në 05:00 gjithçka mbyllur! Rama: Është hera e fundit

Kryeministri Edi Rama

TIRANË- Kjo fundjavë do të jetë e fundit ku gjithçka do të jetë e mbyllur, pasi nga e hëna do të hynë në fuqi masat e reja lehtësuese. Që do të thotë të shtunën në orën 13.00 deri të hënën në 05.00 gjithçka do të jetë e mbyllur dhe të gjithë në shtëpi.

"Sot është dita e fundit me fashën orare deri në 13.00. Nga sot në 13.00 deri të hënën në 05.00 gjithçka do të jetë e mbyllur dhe të gjithë në shtëpi Nga e hëna, fasha orare do të zgjatet deri 17.30 dhe autorizimet për leje-dalje për pazar do të jenë 90 minuta. Pak nga pak dhe me durim, do të dalim me kokën lart nga kjo luftë", shkruan kryeministri Edi Rama.

Vendimi i plote


Lajmi kryesor:

Rama: Nga e hëna farmacitë, bankat e marketet hapur deri në 17:30! Nga fundi i majit mund të nisë jeta normale, me rregulla të rrepta (Urdhrin për fundjavën)


B.K./G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)