Rama nxjerr pamje nga takimi në Abu Dhabi: Firmosëm dy marrëveshje

Pas lajmit që dha mëngjesin e sotëm për marrëveshjet për rindërtimin e 2000 apartamenteve në Durrës dhe Spitallë, kryeministri Rama ka nxjerrë pamje nga takimi me ministrin e jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheik Abdullah Bin Zayed Al Nahyan.

‘Me ministrin e jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheik Abdullah Bin Zayed Al Nahyan, pas firmosjes së dy marrëveshjeve, njëra për fillimin e Rindërtimit të 2000 apartamenteve në Durrës dhe tjetra, për bashkëpunimin ekonomik ndërqeveritar me fokus investimet direkte’, shkruan Rama në Facebook.


Lajmi kryesor:

Firmosen marrëveshjet/ Rama nga Abu Dabi: 2000 shtëpi do të ndërtohen në Durrës nga EBA, transformim rrënjësor i Portit të Durrësit (VIDEO)


er.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Rastet ditore me COVID në Berat/ Të infektuar nxënës, mësues dhe punonjësja e burgut