Rama nxjerr pamjet: Ky pallat më tmerroi, por s'ka asnjë rrezik shembje! Jo panik e klithma (VIDEO)

Pas paralajmërimit të medias që të bëjë shumë kujdes me raportimet, kryeministri Rama ka sjellë një shembull konkret. Ai ka publikuar në faqen e tij një video të gjendjes së një pallati të dëmtuar nga tërmeti, për të cilin thotë se e tmerroi edhe atë vetë, por pas verifikimit nga ekspertët rezultoi se nuk ka rrezik shembje.

Postimi i plotë i kryeministrit Edi Rama
Miqtë e mi!
Shikojeni një shembull tipik se si paniku, ankthi dhe shoqja e tyre, media, mund të jenë këshilltarët më të këqinj të njeriut në këtë situatë të jashtëzakonshme emocionale, kur bëhet fjalë për të vlerësuar një godinë të goditur nga tërmeti! Ky pallat, që më tmerroi edhe mua njësoj si juve kur e pashë, u bë objekt i lloj-lloj debateve me klithma agresive në tv, me lloj-lloj postimesh kobzeza në portale, me gjithëfarë statusesh lemerisëse në fejsbuk, sot u inspektua nga ekspertët ndërkombëtarë.

Konkluzioni:
Pallati nuk ka ASNJË RREZIK SHEMBJEJE
ËSHTË PLOTËSISHT I RIPARUESHËM
(Çarja apo rënia krejt e mureve s’do të thotë asgjë, sepse fatin e një godine e përcakton struktura jo muret)
PAS RIPARIMEVE BANORËT MUND TË RIKTHEHEN QETËSISHT NË SHTËPI
Ja pra çfarë shkaktojnë paniku, ankthi dhe media, trinjakët e padurueshëm të kësaj situate, që marrin peng zemrat e mendjet e njerëzve të tromaksur nga goditja shkatërruese e Natyrës dhe Media


Lajmi kryesor:

FAKE NEWS-et/ Rama paralajmëron sërish mediat: Mos na detyroni të bëjmë atë që s’ua rrok imagjinata


d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?×

Lajmi i fundit

John

Pogradec/ Rritet numri i emigrantëve në Shqipëri, kapen dy persona që po transportonin 20 kurdë e marokenë