Rama poston thënien e Mit'hat Frashërit: Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë

Me një thënie kuptimplotë të Mit'hat Frashërit e ka mbyllur mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama. Në Facebook, ndërsa citon Mit'hat Frashërin, Rama shkruan se nuk mund të punosh për vendin, nëse nuk ke dashuri për çdo cep të tij.  

"Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë", shkruan kryeministri.

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Francë, ndërsa pak ditë më parë ai ishte në Bruksel, i pranishëm në Samitin e NATOS, ku liderët e 30 vendeve anëtare ranë dakord për të rritur mbrojtjen e përbashkët "kundër të gjitha kërcënimeve dhe nga të gjitha drejtimet".

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rrahu dhe përdhunoi shqiptaren 7 herë, zbardhet biseda e 35-vjeçarit bullgar me nënën: Duhet ta kisha bërë me kohë, ti e di më kërcënonin disa shqiptarë dhe u bëra me nerva