Rama poston thënien e Mit'hat Frashërit: Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë

Me një thënie kuptimplotë të Mit'hat Frashërit e ka mbyllur mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama. Në Facebook, ndërsa citon Mit'hat Frashërin, Rama shkruan se nuk mund të punosh për vendin, nëse nuk ke dashuri për çdo cep të tij.  

"Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë", shkruan kryeministri.

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Francë, ndërsa pak ditë më parë ai ishte në Bruksel, i pranishëm në Samitin e NATOS, ku liderët e 30 vendeve anëtare ranë dakord për të rritur mbrojtjen e përbashkët "kundër të gjitha kërcënimeve dhe nga të gjitha drejtimet".

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me SHBA-të, sipas jush a duhet ta përjashtojë Basha nga grupi i PD-së Sali Berishën?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

FOTO/ 5 aktorët e Hollywood që mahnisnin me pamjen e tyre të rinj