Rama poston video nga Lezha: Po çlirohet nga hija e rëndë e të kaluarës! Ka përmirësime në mjedis, infrastrukturë dhe turizëm

Me një video nga qyteti i Lezhës e ka nisur mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama.

Ky qytet shkruan Rama  ka pësuar ndryshime  duke përmirësuar mjedisin, infrastrukturën, profilin e saj turistik.

Mirëmëngjes dhe me këto pamje të ndryshimit të Lezhës që vazhdon të çlirohet nga hija e rëndë e të kaluarës, duke përmirësuar mjedisin, infrastrukturën, profilin e saj turistik, ju uroj një të diel të mbarë”, shkruan Rama.

Programi kombëtar për transformimin urban të qyteteve të vendit është shtrirë në 70 qytete dhe një prej tyre është edhe Lezha.

  • Sondazhi i ditës:

    Vetingu i politikanëve nga SPAK, mendoni se Basha po sfidon Berishën me këtë propozim?

Komento

Komente

  • Toni: 20/09/2021 03:46

    Pse ske filmu edhe nga lagjja e Skenderbeut apo smujte me kalu nga era e keqe qe Te ze frymen .

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

COVID19/ Humbin jetën 4 persona në 24 orët e fundit në vend! Regjistrohen 444 raste të reja infeksioni