VIDEO/ Rama prezanton projektin ‘Lungomare 3’ në Vlorë: Fillimvitin e ardhshëm ngrihet kantieri i një tjetër transformimi rrënjësor


Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm në rrjetin social Facebook projektin ‘Lungomare 3’.

Kreu i qeverisë njofton se në fillim të vitit të ardhshëm do të ngrihet kantieri i një tjetër transformimi rrënjësor urban, ekonomik e social.

Ky projekt, shtrihet përgjatë vijës bregdetare Vlorë – Radhimë – Orikum.

Postimi i kryeministrit Rama
Mirëmëngjes dhe me projektin e "Lungomare 3", përgjatë vijës bregdetare Vlorë - Radhimë - Orikum, ku fillimvitin e ardhshëm ngrihet kantieri i një tjetër transformimi rrënjësor urban, ekonomik e social, ju uroj një ditë të mbarë.

 

K.T./J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Lui: 28/10/2021 16:04

    Pas gjithe ketyre investimeve fantastike, qe Uroj te vazhdojne edhe ne te gjithe pjesen tjeter bregdetare mendoj qe do ishte e mira qe te ndryshonte dhe mentaliteti i shfrytezimit te vijes bregdetare. Dua te them se nuk duhet te kete plazhe qe shfrytezohen nga private. Duhet te jene te gjitha publike. Deti, dhe bregdeti jane pasuri njerezore publike, dhe askush nuk duhet te kete me shume te drejte se te gjithe. Ne mos 100% publike, te pakten te jene jo me shume se 20% private dhe 80% publike. Kudo ne bote keshtu shfrytezohet bregdeti. France, Itali, Greqi, Kroaci. Biles vende ne Afrike nuk ka asnje plazh privat. Edhe kur hoteli me 5 yje eshte ngjitur me plazhin, para hotelit nuk ka cadra te instaluara fikse private. Hoteli disponon cadra qe i mban per pushuesit kur duan te shkojne ne plazh dhe e vendosin vete pushuesit ku te duan.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

Bislim Ahmetaj në ‘Repolitix’: Berisha, politikan i ciklit të mbyllur! Roshi: Ish-kryeministri është komunist, s’ka të drejtë morale për të drejtuar PD-në