Rama publikon foton me Kovaçeskun: Ende po prisnin Godonë? Jo, ne jemi mësuar tashmë me këtë shfaqje

Rama publikon foton me Kovaçeskun: Ende po prisnin Godonë? Jo, ne jemi mësuar tashmë me këtë shfaqje

Kryeministri Edi Rama dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski

Në një kohë kur nuk pritet një përgjigje pozitive për hapjen e negociatave me BE-në, për shkak të vetos bullgare, kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski.

Teksa e lidh me dramën ‘Duke pritur Godonë’, Rama ironizon dhe shkruan se tashmë ato janë mësuar me këtë shfaqje.

‘Ende po prisni Godonë? Jo, ne jemi mësuar me këtë shfaqje dhe jemi më shumë se kurrë të përkushtuar që të shtyjmë përpara modernizimin e vendeve dhe rajonit tonë me frymën e palëkundur evropiane.’- shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Mbyllet mes tensionesh samiti Ballkani Perëndimor-BE, Bullgaria nuk heq veton! Rama: Premtime të bukura të pambajtura, por ne s' dorëzohemi bukur


M.Q./SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndarja e re territoriale, sipas jush duhet të ketë më shumë apo më pak se 61 bashki?×

Lajmi i fundit

John

Kryemadhi i përgjigjet ministres së Financave: E dinit që ishin kompani fiktive, por i paguat deri në vitin 2020