Rama publikon videon e qytetarit që iu rindërtua shtëpia nga tërmeti: Në fillim isha pesimist por ku u bë më shkriu gjaku, jam shumë i kënaqur

Ali Meçi që iu ndërtua shtëpia nga tërmeti

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e një videoje me Ali Meçi nga Shahinaj i Shijakut, të cilit i është rindërtuar shtëpia pas dëmtimeve të tërmetit që “tronditi” vendin tonë 2 vite më parë.

Në videon e publikuar shfaqet Meçi i cili fillimisht tregon përjetimet e tij të tërmetit dhe çadrën në të cilën ka jetuar pasi shtëpia e tij u dëmtuar rëndë.

“Pas tërmetit të 26 nëntorit bëra një barake të vogël ku u strehova deri sa më erdhi çadra. Për 10 ditë u vendos çadra dhe u sistemuam aty. Jetonim 7 persona, vështirësi kishim, por s’kishim çfarë të bënim”, thekson Meçi.

Ai shprehet  se kur u informua se do të kishte një shtëpi të re ishte mjaft pesimist dhe nuk e besonte.

“Në gusht filloi rindërtimi, cik si pesimist isha por kur u bë më shkriu gjaku ”, u shpreh Meçi.

Më pas në video u shfaqe pamje të shtëpisë së re e cila u ndërtua për 4 muaj.

“Shtëpia është ndërtuar për 4 muaj. Ndërtesa është 3 plus 1 me sipërfaqe 105 metra katrorë shtëpi.” “Jam shumë i kënaqur”, tha ai.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet nga autoritet shtetërore situata e zjarreve në vend?

Komento

Komente

  • LORA: 29/04/2021 17:38

    E gezofsh dhe trashegofsh shtepine e re, te bukur e te forte, zoti Ali Meçi

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Karaburun, Administrata e Zonave të Mbrojtura paralajmëron: Rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë! Banorët të jenë vigjilentë