Rama publikon videon nga kantieri në Fushë-Krujë: Po merr formën e një zone cilësore për familjet e prekura nga tërmeti

Kryeministri Rama e ka nisur ditën me një video nga kantieri i ndërtimit në Fushë-Krujë ku po hidhen themelet për ndërtimin e lagjes së re.

Lagjia u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, teksa Rama shkruan në Facebook se hap pas hapi, ajo po merr formën e një zone cilësore rezidenciale për familjet e prekura nga tërmeti.

“Mirëmëngjes dhe me lagjen e re te Rilindjes së Fushë-Krujës, që pas tragjedisë së një viti më parë, po merr hap pas hapi formën e një zone cilësore rezidenciale për familjet e prekura nga tërmeti, ju uroj një ditë të mbarë” – shkruan Rama.

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?

Komento

Komente

 • lomi: 22/01/2021 21:17

  SHTEPITE nga fotot duken te vogla ,,,nuk kane hapesira te mjaftueshme per jetese,,dhe jane te uleta ,,kane vetem nje shtrese te holle betoni poshte ,,,dhe do jene te veshtira per tu ngrohur,,,jane pa oborr,,,shtepi sa per te mbyllur gojet ,,dhe per te kaluar radhen....//

  Përgjigju
 • Skenderbeu: 22/01/2021 09:56

  Ndaj e ke vendin perbri meje Edi!

  Përgjigju
 • Vladimir: 22/01/2021 08:53

  Me se fundi nisem te ndertojme shtepi per njeres, perballe makuterise qe deri tani ka dhunuar mjedisin, zer te zesh, pa rruge e pa hapsira minimale te perbashketa, strofulla ujqish me shume kate.

  Përgjigju
 • LORA: 22/01/2021 08:31

  Lajm i bukur.

  Përgjigju
 • Berat: 22/01/2021 08:24

  Un dhe vendin qe mbaj pellumbat e kam me te madh se kto shtepit

  Përgjigju
  • Pjeter: 22/01/2021 09:57

   Pas termeteve ne Shkoder e Lezhe dhe ky i fundit, jane ndertuar shtepi per te demtuarit.Shkoder e Lezhe me vullnetaret dhe duke cuar cdo risurs per ato zona nga qeverrija e asaj kohe.Qeverria e sotme me fonde te mbledhura nga puna e saj dipllomatike,dhe nga nje pjese edhe te taksave te shqiptareve.Nuk jane te medha si shtepi? Gati te gjitha mbulojne hapesirat qe ato familje kane pasur para termetit,plus,jane shtepi me te gjitha standartet urbanistike dhe te normave teknike te larta,gje qe dyshoj ti kene pasur shtepite e tyre me pare.Personalisht mendoj qe nje problem kaq i madh shoqeror si ai i strehimit ne nje situate post termeti,pergjigjia e qeverrise per nje zgjidhje sa me te pershtateshme kunder atij problemi,eshte pa dyshim me e mira,madje e theksoj,qe ka vende ne evropen e zhvilluar,me nje ekonomi shume e shume here me te larte se e jona,qe kane akoma popullate prej dekadash qe jetojne ne shtepi te vogla,shume me te vogla,prej druri,dhe jam i bindur qe do te deshironin te kishin nje shtepi te tille."Réddite quae sunt Caésaris Caésari et quae sunt Dei Deo" thote nje shprehje e hershme,me shume se aktuale edhe sot.

  • Emigranti: 22/01/2021 09:31

   Ty te kan ik pllumbat me kohe prandaj te duket i madh kafazi

  • @Berat: 22/01/2021 09:30

   Po e morin falas nuk po paguajn ok.! Nuk ja u prishi edi por termeti dhe mbi te gjitha vet i kan ndertuar shtepiat private ti kishin ndertu me te forta.!

 • Lol: 22/01/2021 08:12

  Bravo

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Mazniku padit Berishën për shpifje: Nuk marr asnjë pagë e nuk jam në ato bordero! Saliu mashtron si gjithmonë