Rama sapo fitoi mandatin e tretë si kryeministër në tavolinë me Luli Bashën

Foto e postuar nga Kreshnik Spahiu

Lajm i rëndë: Edi Rama sapo fitoi mandatin e tretë si kryeministër në tavolinë me Luli Bashën pa i dhënë asgjë në marrveshje. Pazar pa i dhënë asgjë opozitës. Lexoni sa shumë i dha në 17 Maj 2017 Lulzim Bashës dhe krahasojeni me tani:

Opozita morri në 2017 drejtimin dhe postet:

1. Zv.Kryeministër, teknik

2. Ministri i Brendshëm, teknik

3. Ministri i Arsimit, teknik

4. Ministri i Shëndetësisë, teknik

5. Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, teknik

6. Ministri i Financave, teknik

7. Ministri i Drejtësisë, teknik

8. Drejtori i OSHEE

9. Drejtori i Përgjithshëm i Aluiznit

10. Drejtori i Përgjithshëm i Hipotekave

11. Drejtori i pergjithshem i Burgjeve

12. Drejtori i pergjithshem i Agjensisë së Zhvillimit Bujqësor e Rural

13. Kryetari i KQZ, propozim i opozitës.

14.Avokati i Popullit, propozim i opozitës.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento

Komente

 • Ilda l: 08/06/2020 15:14

  Partite qe nuk jane ne pushtet,qe de jur duhet te jene opozite ,ne fakt s'funksionojne si te tilla . E ushtrojne ne menyren me vulgare .Po kush do bej opozite ? Duhen forca politike te rinovuar, me keto figura politike te konsumuara te keq provuara pozita do vazhdoje te qendroje ne pushtet po qe se politika ecen si deri me sot . Mbeten me te miret .

  Përgjigju
 • Anna: 08/06/2020 02:06

  Me mire Rama se Luli. Duhet nje klase e re politike ne Shqiperi. Le qe pa klane nuk behet asnje hap me Shqiperi. As edhe 1 biznes I Vogel nuk mbijeton po nuk pate tarafin tend, njerez qe e ben ndere, dhurata e privilegje. Perndryshe te ha uku. Definitivisht nuk them qe Rama eshte ideal, madje shume larg nga idealja, po midis te dyve eshte me I sakti. Te pakten ia jep nga 1 dore boje fasadave. Luli vjedh e shkaterron pa stil fare. Eshte mesuar me pare te madhe I gjori, e mesoi keq vjehrri me paret e VEFA-s. Me ato pare vajti ne Hollande, atje pastaj ka care vete, bukurosh tjetri, I ka bere per vete tere hollandezet. Ia mesuan e politiken ata pastaj.

  Përgjigju
 • Fatjon: 06/06/2020 20:10

  Vari lesht populli po iken i gjithi ketu nuk behet me ky vend

  Përgjigju
 • Tahir Tarfyci: 06/06/2020 18:59

  Eshte CUB dhe sa te jen keta nuk do ja ndaj fitoreve. Sera juaj dhe luli bejini fresk.

  Përgjigju
 • Opodhitari: 06/06/2020 15:18

  Vec Natd Noka e qet ne selamet ket vend... ose Flamur Noka

  Përgjigju
 • Ju hengert Korona: 06/06/2020 11:15

  Po te mos ishte Rama gjysma e popullsise do te ishte zhdukur nga COVID-19

  Përgjigju
 • Dangellia: 06/06/2020 10:33

  Rama te jet qe cke me te nuk ka tjeter e meriton po mos ishte ai kushedi cdo kishin ber krminelet e saliu .t bravo gjigan hisoria do shkruaj per ju

  Përgjigju
 • alniku: 06/06/2020 10:11

  Në këtë foto duhej të bëje ndonjë meme për vete se ti kurvë mbasi luajte me gurët e Patriotizmit u fute aty në llumin e politikës ku përfundoj edhe Sorra e Kosovës mos u tregoni fisnik tashti se pjella e këtyre monstrave jeni ptu far e keqe

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pogradec/Banorët: Që kur i vdiq i shoqi, zonja nuk ndihej mirë, ishte në depresion