Rama takohet me drejtues të kompanive më të rëndësishme të Mbretërisë së Bashkuar, diskutime mbi investime që lidhen me biznesin

Rama takohet me drejtues të kompanive më të rëndësishme të Mbretërisë së Bashkuar, diskutime mbi investime që lidhen me biznesin

Gjatë qëndrimit të tij në Londër, kryeministri Edi Rama është takuar me disa prej drejtorëve ekzekutivë të kompanive kryesore në Britaninë e Madhe. Në një mbishkrim në fotot e publikuara, Rama shkruan se në focus të diskutimeve kanë qenë temat që lidhen me investimet në biznes, energjinë dhe mjedisin.

“Londër - Bashkë me drejtorët ekzekutivë dhe anëtarë të bordit të kompanive kryesore në Mbretërinë e Bashkuar, diskutuam mbi investime që lidhen me biznesin, energjinë dhe mjedisin”-shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Rama për mediat britanike: Qeveria e Sunak shprehu ‘keqardhje dhe siklet' për retorikën anti shqiptare! Kërkesa për azil? Duhet sistem vizash, njerëzit të aplikojnë lirisht


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

Mbi 500 mijë protestues mbushin rrugët në Varshavë kundër qeverisë së Polonisë

Mbi 500 mijë protestues mbushin rrugët në Varshavë kundër qeverisë së Polonisë