Rama: Të nisë blerja e apartamenteve, të negociohet me pronarët që i mbajnë stok për një çmim të ulët

Kryeministri Edi Rama bëri thirrje të gjithë pronarëve të apartamenteve stok që të ulin tavanin e çmimeve për të sistemuar në hotele, çadra dhe palestra.

"Durrësi është pak më problem. Po përgatitet edhe thirrja për të dhënë leje për blerjen e apartamenteve. Çështje e pak ditëve. Është e rëndësishme të informohet publiku me një thirrje për ata që kanë apartamente stok me një çmim të ulët. Do marrim çmimin më tavan të ulët që do të përcaktojmë, përndryshe nuk do të procedojmë. Nuk është rasti për të blerë apartamente në funksion të fitimit të firmave", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama: Hetim 155 objekteve në kategorinë e rrezikut! Të verifikohet çdo pronë ku do të ndërtohen lagjet e reja, KÇK ka bërë punën e vet (VD)


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ka ndikuar COVID-19 në ekonominë familjare?×

Lajmi i fundit

John

Në ambasadë me orë të tëra në radhë, ngjitur njëri-tjetrin/ Kreu i PD në Greqi: Ja si i katandis rilindja emigrantët