Raporti i Transparency International për korrupsionin, Basha: Rama po e mban Shqipërinë në vendnumëro

Lulzim Basha ka reaguar për raportin e korrupsionit të “Transparency International”, përmes të cilit thotë s konfirmoi se korrupsioni në çdo nivele të qeverisjes Rama po e mban Shqipërinë në vendnumëro.

“Raporti i fundit i “Transparency International” konfirmon se armiku i mirëqenies së shqiptarëve është korrupsioni. Përhapja e tij në çdo nivel të qeverisë Rama po e mban Shqipërinë në vendnumëro. Lufta kundër korrupsionit është sot interesi ynë kombëtar, për të çliruar vendin dhe institucionet e tij nga të korruptuarit. Ndonëse një grusht i vogël njerëzish po mundohen ta mbajnë peng të ardhmen, ajo tashmë ju përket shqiptarëve”, shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

Transparency International: Shqipëria, një pikë rënie në Indeksin e Korrupsionit! Kosova, përmirësim me tre pikë


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

Ndihma për Ukrainën, Biden: Populli i Shteteve të Bashkuara qëndron së bashku me popullin trim të Ukrainës