Reforma e pagave, 95 vota pro për rritjen e rrogave për deputetët, qeveritarët dhe institucionet e kushtetuese! 97 për rritjen e pagave në administratë

Reforma e pagave, 95 vota pro për rritjen e rrogave për deputetët, qeveritarët dhe institucionet e kushtetuese! 97 për rritjen e pagave në administratë

1685019208_97votime.jpg

Kuvendi ka miratuar sot të treja projektligjet për reformën e pagave në institucionet kushtetuese dhe administratën publike.

Kuvendi ka miratuar me 93 vota ndryshimet në ligjin për  “statusi i gjyqtarëve dhe prokurorëve”, që rrit pagat e tyre. Miratimi i ligjit kërkonte shumicë të cilësuar 84 vota.

Ligji për pagat në institucionet kushtetuese u miratua me 95 pro, 0 abstenim, 3 kundër, 5 nuk morët pjesë në votim.

1685019044_votim.jpg


Lajmi kryesor:

Në Kuvend miratohet rritja e pagave për administratën, deputetët dhe qeveritarët! Rama: Ngjitemi në nivelin e lartë të rajonit! PD: Jemi vonë


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

Korçë, burri plagos me thikë gruan dhe ia mbath nga vendngjarja! 38 vjeçarja transportohet në spital në gjendje të rëndë (EMRAT)

Korçë, burri plagos me thikë gruan dhe ia mbath nga vendngjarja! 38 vjeçarja transportohet në spital në gjendje të rëndë (EMRAT)