Reshje shiu dhe vranësira të shpeshta, parashikimi i motit për sot

Kjo e premte do të karakterizohet nga mot me kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta duke sjellë reshje të izoluar shiu e dëbore në vendin tonë.

Por mesdita dhe pasditja sjellin herë pas here intesifikim të reshjeve në skajet veri-jug.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 13°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord nëse Shqipëria përdor edhe vaksinat ruse e kineze përveç vaksinave perëndimore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kume: Zgjedhjet e 25 prillit një test i rëndësishëm për demokracinë